Blogger Templates

March 4, 2013

wiadomości od Shiseido
Ostatnie oświadczenie Shiseido dotyczące testowania na zwierzętach, a raczej jego zaprzestania. 

Oficjalne oświadczenie możecie znaleźć TUTAJ. Niestety mój japoński schował się do piwnicy i woła o pomstę do nieba. Dlatego posłużę się wiadomością zamieszczoną na jednym z angielskojęzycznych portali. Shiseido - jedna z najstarszych firmy kosmetycznej na świecie i największa w Japonii, ogłosiła w piątek, że nie będzie już sprzedawać kosmetyków testowanych na zwierzętach. Do podjęcia takiej decyzji przyczyniła się Unia Europejska, która do końca miesiąca zamierza zakazać sprzedaży takich produktów.

Jednakże Shiseido zaznaczyło, że od tej zasady będzie kilka wyjątków. Badania na zwierzętach to jedyny sposób udowodnienia, że dane produkty są sprzedawane jako bezpieczne lub w niektórych krajach, które prawnie wymagają testowania na zwierzętach. Nowe zasady wejdą w życie od kwietnia tego roku i będą stosowane we wszystkich zakładach produkcyjnych, łącznie z tymi prowadzonymi przez dostawców. Shiseido stwierdziło, że partnerzy biznesowi, którzy dostarczają materiałów nie będę prowadzili badań na zwierzętach, a oni (tj. Shiseido) zaprzestaną praktyki polegającej na opieraniu się na laboratoriach zewnętrznych.

Shiseido zaprzestało testowania na zwierzętach w swoich laboratoriach w 2011, ale formalnie przyjęła taką politykę na czwartkowym posiedzeniu zarządu. Europa jest dla japońskiej firmy kluczowym rynkiem zbytu. W przyszłości firma swoje kosmetyki zamierza opierać na poprzednich badaniach, wolontariuszach lub innych form badań. Działacze praw zwierząt na całym świecie od dawna wzywają firmy kosmetyczne do znalezienia alternatywy dla testów na zwierzętach, które jest postrzegane jako okrutne i niepotrzebne.

źródło8 comments:

 1. Hej mam do Ciebie pytanko :)
  Zamówiłam sobie Mizon All In One Snail Repair Cream oraz Mizon Snail Repair Intensive Ampoule i w związku z tym mam pytanie odnoście kolejności stosowania. Zrozumiałam, że najpierw używam kremu a dopiero potem ampułki ale chciałam się jeszcze upewnić u kogoś kto zna się na tym lepiej niż ja :)
  z góry dziękuję za odpowiedź :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Witaj,
   Dokładnie tak jak napisałaś - najpierw krem, a potem ampułka. :) Nie musisz ich nakładać w dużej ilości. Wystarczy cienka, ale równomiernie nałożona warstwa.

   Delete
  2. Wielkie dzięki :) Mam nadzieję, że pomogą mojej cerze, wcześniej używałam ślimakowego żelu i był genialny :D

   Delete
  3. Ja jestem w trakcie żelowo-ślimakowej kuracji. ;]

   Delete
 2. Niestety mam ogromną słabość do Shiseido i żadna wiadomość nie byłaby w stanie powstrzymać mnie przed zakupami. A tak odnośnie różnych oświadczeń to mam pewne uprzedzenia.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Również podchodzę do takich oświadczeń z dystansem. Teoretycznie nie będziemy, ale...

   Delete
 3. Heh, oświadczenie to oświadczenie, a realia realiami. Nie zmienia to faktu, że kosmetyki Shiseido i ogólnie te japońskie czy koreańskie jakość mają wysoką i tu pojawia się bolączka - kupować, czy nie?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Uwierzę, jak zobaczę. W przypadku japońskich produktów to ich ceny są w miarę normalne, jeśli chodzi o Japonię. Jeny niestety najtańsza walutą nie są...

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...