Blogger Templates

July 1, 2012

Gmarket tutorial część IIGmarket tutorial część II
~ My Gmarket & edit info~

Edit info

Po zalogowaniu się możemy zmienić swoje ustawienia. W tym celu na panelu u góry wybieramy 'edit info'.


Żeby zobaczyć informacje o nas i ewentualnie je zmienić, musimy się najpierw zalogować. Wpisujemy to samo hasło, co przy głównym logowaniu. Po tym pojawi się nasza karta informacyjna.


Jeśli za zakupy chcemy płacić naszą kartą, tutaj możemy ją zarejestrować. W tym celu wybieramy 'Credit Card Registration'. Otworzy nam się nowe okno.

Po wypełnieniu wszystkich pól wysyłamy naszą aplikację o potwierdzenie karty.


My Gmarket

Żeby zobaczyć informacje o naszym koncie, wybieramy 'My Gmarket' na górze strony.


# Shopping List

# Overseas Order


Kiedy złożymy zamówienie, to w tej zakładce będą pojawiały się informacje, czy nasz towar został wysłany przez sprzedawcę, szacowana data dostawy w przypadku opóźnienia wysyłki przez sprzedawcę itd.

# Cancel/Refund

Jeśli zdecydujemy się na anulowanie lub zwrot zakupionego towaru, tutaj będziemy mogli śledzić status.

# Gaccount


1. Gmileage
Punkty mileage zdobywa się za każdy zakupiony towar. Kiedy paczka do nas przyjdzie, potwierdzamy to wybierając 'Item received' przy każdym towarze.
Te punkty można wymienić na Cash Balance, ale tylko jeśli mamy ich minimum 10,000. Każde 10,000 punktów jest wymieniane na 10,000 KRW.

2. Cash Balance
To rodzaj pieniędzy. Tutaj zwracane są nam pieniądze, jeśli nasza paczka w rzeczywistości waży mniej, niż zostało to obliczone w koszu podczas składania zamówienia. Sprzedawcy podają wagę towaru 'na oko'. Jest ona weryfikowana, kiedy wszystkie rzeczy przyjdą do magazynu i nasza paczka jest kompletowana. Jest ona wtedy ważona i jeśli jej waga jest mniejsza, otrzymujemy zwrot za nadpłaconą różnicę.

Cash Balance to również jedna z form płatności. Kiedy na naszym koncie zbierzemy odpowiednią ilość pieniędzy, za zakupy możemy zapłacić tą formą. 
Jednak nie można jej łączyć z innymi formami płatności, tzn. za część zakupów zapłacę przez Cash Balance a resztę z mojej karty.

3. Gcash
To rodzaj pieniędzy używany przez sprzedawców. Nas on nie dotyczy.

4. Gift Certificate
Można go otrzymać po wygraniu konkursu 'Top Blogger', kupić, otrzymać (bądź to od innego użytkownika Gmarketu lub samego Gmarketu). 
Gift Certificate możemy wymienić na Cash Balance.

5. Coupon
Kupony - bardzo przydatna rzecz. Można je otrzymać pierwszego dnia każdego miesiąca w 'My Benefit Zone'. Żeby się do niej dostać wystarczy kliknąć w ikonkę znajdującą się przy naszym loginie.


Kupony można też dostać poprzez wymianę Gstamp.


6. Gstamp
Znaczki mogą być wymienione na kupony. Jest to szansa 50/50 - albo uda nam się je wymienić, albo nie. Jeśli nie, znaczki przepadają.
Znaczki dostajemy za każdy zakupiony towar. Część sprzedawców daje je za potwierdzenie odbiory towaru. Czasami mamy możliwość wybrania punktów lub znaczków.

7. Book Cash
Można je dostać za zakup tylko w dziale książek, płyt CD i DVD. Book Cash który otrzymujemy wynosi 1% ceny towaru. 


4 comments:

 1. Mam pytanie, co zrobić jeśli paczka ważyla więcej i na moim koncie cash balance pojawiła się wota -4,400 W czyli, to co mam dopłacić za wysyłkę. Nie mogę nigdzie znaleźć opcji dopłaty.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jeśli pod informacjami o zamówieniu (tam gdzie jest informacja o wadze paczki) nie ma opcji dopłaty, najlepiej skontaktować się z obsługą (przez inquiry) i zapytać, w jaki sposób możesz dopłacić brakująca kwotę. W informacji podaj nr całego zamówienia.

   Delete
 2. dzięki za odpowiedź, zaraz spróbuję to zrobić

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie ma za co. W razie czego, pisz śmiało na maila.

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...